Všemi milované vrstvení

Máme tady podzim, s nímž se pojí jedna velice všemi oblíbená věc. Vrstvení. Na první pohled se to může zdát velice obtížně. Přece jen lajcky řečeno vrstvení spočívá v tom, že si na sebe oblečete několik kousků najednou a vznikne z toho outfit. My ti ale dnes ukážeme jak na to a že to opravdu taková věda není.

Pro začátek si řekneme pár pravidel, kterými se musíme řídit:

Bacha na kombinace materiálů

Stále se snažíme držet konceptu "v jednoduchosti je krása", takže když si dáme na sebe vlněný svetr, spodní díl outfitu už vybíráme více simple, například džínové/bavlněné kalhoty. Zkrátka se snažíme zbytečně nepřekombinovávat textilní materiály. 

Dodržujte koncept

Existuje opravdu málo situací, kdy bude béžový kabát vypadat dobře s barevným podkladem. Je důležité si před samotném vymýšlením outfitu promyslet co si dnes na sebe chceme vzít, na jaké barvy se cítíme apod. Nejlépe vrstvit se ti bude, pokud dodržuješ capsuling, o kterém jsme psali na jaře, jelikož capsule wardrobe obsahuje tu základní paletu barev, se kterou se ti bude vrstvení nejjednodušeji zkoušet. 

Doplňky jako koruna outfitu

Gró jakéhokoli outfitu. Šperky, sluneční brýle, kabelka... Vše to jsou doplňky, které nesmíš opomenout ani při vrstvení, protože to je ta věc, která tomu přidá ten správný chef kiss.

 

No a teď to vezmeme pro příklad od začátku

Jako base bereme nějaké basic lehké tričko, tílko, crop top apod. Je to vrstva, která přidá v chladném počasí tenčí vrstvu držící teplo, zároveň při posezení někde ve vytápěné místnosti ti zaručí komfort. Já osobně nevkládám důraz na to, zda je tričko úplé, či volnější. V tomto nechávám rozhodovat můj pocit a náladu, ovšem si dávám pozor, aby tričko nevyčuhovalo skrze ostatní vrstvy, to je pro mě opravdu no-go.

Berme tedy v potaz, že jsem si vybrala bílé tílko.

 

2_4

 zdroj: pinterest.com

 

Následuje spodek alias spodní díl outfitu. Já osobně moc extra kalhot, či sukní nevlastním. Celkově si ale radši vybírám simple materiály, jako třeba klasickou džínovinu, nebo bavlnu. 

Já si tedy vybírám černé volnější kancelářské kalhoty. 

 

3_4

  zdroj: pinterest.com

 

A teď začínáme zateplovat. Mikina s kapucí, crewneck, svetr... je to na tobě. Jelikož máme jednoduché kalhoty, zde si můžeme dovolit upustit uzdu ve výběru materiálu. Tady si už ovšem musíme dát záležet na výběru barvy, abychom drželi již daný koncept a myšlenku. 

Oblékám vlněný svetr s polo límečkem.

 

4_4

  zdroj: pinterest.com

 

Nyní se už tedy rozhodujeme dle počasí venku. Kabát, bunda, vesta. Tři základní svršky, které nesmí ve tvém podzimně zimním šatníku chybět. A opět držíme zvolenou barevnou paletu. Pokud jste ale doteď vybírali jednobarevné kousky, teď je ten čas, kdy outfit případně rozbít jinou barvou. Například, doteď máme vše v černé, sáhneme po zemitější barvě, jako třeba pískové, či olivové. 

Momentálně je venku krásný slunečný podzim, proto vybírám vestičku. 

 

5_4

  zdroj: pinterest.com

 

A jako poslední je na řadě chef kiss. Dle tvých preferencí doplníš outfit šperky, slunečními brýlemi, kabelkou, šálou, čepicí/kšiltovkou (kterou můžeme také vybrat v kontrastní barvě vůči zbytku). 

Miluju vrstvení se šálou, jelikož jsem si ale vybrala svetr s límečkem, nemělo by to úplně smysl, proto si vybírám hlavně černou kabelku (protože kabelka je základ i při cestě do obchodu, nikdo přece nechce nosit klíče a telefon po kapsách), sluneční brýle a šperky of course. 

 

A jaký outfit jsem vytvořila?

 

1_4

 zdroj: pinterest.com

 

Kouzlo ve vrstvení je hlavně v tom, že pokaždé, co si sundáš nějakou vrstvu (ať už kvůli počasí, či vnitřním prostorám), outfit bude vypadat stále skvěle. Všichni totiž víme, jak obzvlášť na podzim je to počasí velice nevyspytatelné.
Budeme doufat, že ti článek pomohl při vytvoření toho nejvíce cool a cozy outfitu a my se na tebe budeme těšit zase příště!


Teri, virulent.cz

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz