Móda a 2024, aneb co bude letos trendy

Máme za sebou první měsíc v roce 2024, kdy doufáme, že jste do něj všichni vkročili pravou nohou, a tak už se s přehledem můžeme podívat na to, jaké módní predikce nám letos byly vybrány jako trendy a s čím se budeme na ulici potkávat nejvíce! 

Barvy

Rokem 2024 bude dominovat Bílá, Millennial Pink a barva roku vybraná společností Pantone, Peach Fuzz

 

Leopardí vzor

Ano, já musela tímhle začít. Pokud máš sociální sítě, jistě ti nemohlo uniknout, že leopardí vzor je momentálně reálně všude. Třeba Adidas vydal kolaboraci s Wales Bonner a společně vytvořili leopardí Samby, což je snad nejpopulárnější silueta tenisky minulého roku. S tímto vzorem se ovšem nemusíme setkat pouze na oblečení, ale spousty lidí si nechává udělat třeba custom dlaždice v koupelně, či cokoliv v interiéru. 

 1_5

Zdroj: Pinterest.com

 

Mašle

Stejně tak jako u leoparda, ani tady jsme si nemohli nevšimnout, že tzv bow aesthetic momentálně válcuje svět internetu. Tady se opravdu fantazii meze nekladou, jelikož se mašle může použít jako doplněk do vlasů, na oblečení, boty, či třeba jako záložka do knížky. Trend se vtiskl také do světa šperků. Možností je zkrátka nespočet.

S mašlemi se taky pojí celková ultra-feminine aesthetic, kdy se bude u žen letos klást větší důraz na ženskost.

2_5

Zdroj: Pinterest.com

 

Legs out!

Do vysokých teplot máme ještě daleko, ovšem už teď víme, že v létě pofrčí krátké šortky a sukně. Ale když říkám krátké, myslím hodně krátké!

3_5

Zdroj: Pinterest.com

 

Velké tašky

 Laptop, telefon, láhev (protože stay hydrated), krém na ruce, nabíječka (kdyby náhodou)... Je toho zkrátka hodně co vše se musí do kabelky na celý den vejít. Letos ale určitě nebudeš s místem bojovat, jelikož velké kabelky jsou aktuálním trendem a my to milujeme!

4_5

Zdroj: Pinterest.com

 

 A co ty? Řídíš se trendy, nebo máš radši svůj osobitý styl? I když je občas fajn se trendy řídit, rozhodně nezapomínej na udržitelnost a skvělý vynález jako capsule wardrobe, o kterém jsme psali rok zpátky zde! 

 

Teri, virulent.cz

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz