2024 ve znamení healing & growing

Pokud ti stejně jako mně přijde, že minulý rok was not giving that much, tenhle článek je rozhodně pro tebe a musíš číst dál! Řekneme si pár healing & growing tips, aby jsme si rok 2024 udělali krásným a úspěšným, protože it's your time to shine!

 

1_7

 
Je už jakousi tradicí, že si 1. ledna většina lidí dá za cíl zhubnout, či nabrat svalovou hmotu. Je samozřejmě pozitivum se začít více hýbat a posilovat, ovšem je zapotřebí umět si dát postupně malé, ale splnitelné cíle. Tímto se dá krásně předejít potencionální ztrátě motivace, jelikož ve světě sportu je jen jeden klíč k úspěchu; konzistence. Nemusíš běhat každý den na páse a hnát spálené kalorie drastickými dietami.
Do začátku ti skvěle poslouží přirozený pohyb, jako například procházka. Pokud totiž každý den nachodíš 10 000 kroků, můžeš spálit i více kalorií, než když půjdeš 3x týdně běhat. A nebo si najdi pohyb, který tě opravdu baví a doplňuje. Cílem zkrátka je, přestat tolik vnímat čísla na fit hodinkách a aktivitu si užít. 

 

 

2_7

 
Aby se ti podařilo dosáhnout svých cílů nemusíš nutně kompletně vymazat svůj social life. Časem začne tvoje mentální zdraví strádat a můžeš brzy vyhořet. Najdi mezi těmito světy balanc. Zaměř se na sebe, svůj růst a tvé plány, ale rozhodně nezapomínej čas od času vypnout a užít si čas se svými blízkými. Dobiješ baterky a vyčistíš hlavu, což ti dodá větší chuť a motivaci k plnění svých snů.

 

 

3_6

 
Jistě jsme každý z nás někdy zažili ve svém okolí někoho, kdo nám vybíjel baterky. Takové lidi ve tvém okolí rozhodně nepotřebuješ. Obklopuj se lidmi, se kterými máš podobné koníčky a vize. Nejen že tím pomůžeš tvému lepšímu já, ale můžeš s těmito lidmi třeba i růst; psychicky i fyzicky. Není totiž niž lepšího, než mít vedle sebe člověka, který tě posouvá jedině kupředu.

 

 

4_6

 
Stresy z toho, co jsme zapomněli udělat. Dělání věcí na poslední chvíli. Zbytečné utrácení peněz. Tohle vše můžou být znaky toho, že si potřebuješ dát svůj život do pořádku a převzít nad ním kontrolu.
Kup si tabuli, na kterou budeš moci psát. Stáhni si nějakou cute appku, kde si budeš moci zapisovat úkoly a nebo trackovat svoje měsíční platby - třeba Notion. Nebo si pořiď diář! Uvidíš, že jakmile si začneš vše důležité sepisovat a dáš si to na viditelné místo (aby vše bylo stále na očích), neskutečně se ti po psychické stránce uleví a budeš méně ve stresu.

 

 

5_6

 
Když máš mít pracovní schůzku, či školu, tak si tam v průběhu taky nehodíš třeba kávičku s kamarádkou. Tak proč to dělat s časem pro sebe? Pokud už tedy nějaký ten kalendář máš, vyhraď si každý den čas, který věnuješ pouze sobě a nenech si do toho nic vlézt. A ať už ten časový slot využiješ ke čtení, sportu, či meditaci, budeš se po nějaké době zaručeně cítit lépe. Protože at the end of the day jsme jen my a proto se o sebe musíme náležitě starat. 

 

 

6_3

 
V jistém bodě života je důležité nastavit si nějaké ty cíle. Kam chceme směřovat, kde se vidíme třeba za 5 let... mít zkrátka nějakou tu vizi. V těchto případech je super udělat si nějaký obrázkový moodboard. Můžeš si ho vytvořit třeba v Canvě, či vytisknout, nebo použít staré časáky a vystříhat si obrázky, které představují tvé budoucí já. Fantazii se meze nekladou, ale je fajn to mít na nějakém viditelném místě. A je už na tobě, jestli to bude tapeta tvého telefonu, či na zeď v obýváku. Na konci roku je fajn si následně hodit nějaké to vyhodnocení a třeba zjistíš, že se ti už třeba polovina tvých cílů splnila. 

 

 

7_3

 
Věděli jste, že vaše nálada se z velké většiny odvíjí od zdraví vaší střevní mirkoflóry? I když mají fast foody většinou skvělý marketing, nenech se jen tak zlákat. Jasně, jednou za čas je určitě fajn si dopřát i nějaký ten junk food. Život je přece krátký na to, abychom neochutnali všechno to úžasné jídlo, které svět nabízí. Ovšem všeho s mírou. Jez každý den dostatek zeleniny, ovoce, vlákniny apod. A rozhodně pij minimálně 2 litry vody denně. Budeš mít hezčí pleť a vlasy, ale především se budeš cítit skvěle!

 

 

8_3

 
O capsulingu, či slow fashionu jsme se již bavili. Tohle ber ale jako tvou další upomínku akce; vytřiď oblečení, které nenosíš. Uleví se tvé skříni a možná dokonce najdeš to tričko, které bylo tak dlouho pohřešováno. Jde to také ruku v ruce s tím, že se ti během tvého života mění styl. Prodej své staré oblečení u kterého víš, že ho už nevynosíš a za vydělané peníze si třeba kup tu teplákovku na kterou tak dlouho koukáš. 

 

 

9_3

 
V dnešní době jsme všichni hnáni k tomu být neustále na příjmu. Přemýšlíme co by kdyby a máme pocit, že by nám mohlo něco uniknout, nebo že musíme o všem vědět a být stále updated. Ono tomu tak ale úplně není. Svět se opravdu nezboří, když si dáme aspoň tu hoďku denně off a budeme se věnovat reálnému světu. Neboj se si telefon na chvíli prostě vypnout. Pokud se ale bojíš, že náhoda je blbec a může se třeba naschvál stát něco vážného, režim nerušit bude tvým nejlepším přítelem, jelikož si můžeš vypnout všechna oznámení a nechat si třeba jako 'emergency okno' pro důležitého člověka, který se ti v krajních případech dovolá a ty tak budeš mít klid na duši. 

On-line detox můžeš ale pojmout taky jakousi 'čistkou'. Pokud sleduješ na tvých sociálních sítích profily, které tě třeba demotivují, zmáčkni to tlačítko unfollow. Je super si jednou za čas takto pročistit to, co sleduješ a nasměrovat si sociální sítě tam, kam chceš ty.

 

 

10_2

 
And last but not least - be yourself. Plň si své sny. Chceš postovat na své sociální sítě? Do it. Chceš změnit prácí? Do it. Nechce se ti na tu akci, kam máš jít? Cancel it. Opět žiješ primárně pro sebe. Pokud se budeme neustále ohlížet na ostatní, dělat věci, které nechceme, či nedělat to, co chceme, můžeme jednoduše přijít o svůj potenciál a slunnou budoucnost. Takže jestli máš v galerii nějaké to get ready with me video, které se stydíš postnout, teď hned běž a sdílej. Využívej toho, jaké máme v dnešní době možnosti a uvědom si co vše je možné dokázat, pokud chceme. 

 

Doufám, že ti tenhle článek aspoň něco přinesl a třeba začneš žít kvalitnější a spokojený život. Na závěr už jen řeknu - kašli na FOMO prosím. Nechoď nikam jen proto, že tam jdou ostatní. Opravdu ti nic neuteče, neboj.

 

Teri, virulent.cz

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz