DSC09476%20retu%C5%A1_edited.jpg
FRONT střih.jpg

Jmenuji se Otakar Šenkýř

a jsem zakladatel brandu Virulent.

Rok a půl jsem studoval obor "Fashion designer” v Institutu Módní Tvorby v Praze. Mým největším snem bylo vždy vytvořit módní značku, která by odrážela moje vnímání módy, smysl pro detail
a v dnešní době tolik potřebné emoce.

Módní značku VIRULENT jsem založil v roce 2020 v době světové pandemie COVID-19. V tomto složitém období se mi v hlavě zrodilo několik nápadů, které jsem dal dohromady a s kterými jsem měl velkou potřebu jít mezi vás.

Side střih.jpg

Proč zrovna název VIRULENT? 
Jak jsem už zmínil, inspirace přišla právě v době COVIDU. Samotný název totiž můžeme do češtiny přeložit jako "virulentní = vysoce nakažlivý". A jak termín "vysoce nakažlivý" lze pozitivně využít? Že z něj uděláme třeba módní značku. Značku, kterou si zákazníci oblíbí natolik, že bude pro ně návyková a vysoce nakažlivá.

Ve VIRULENTU se snažím vytvářet oblečení, které je moderní, vkusné a pohodlné. První kousky budou postaveny na jemných světlých tónech, pro které mám poslední dobou velkou slabost. Všechny materiály a střihy nejprve sám nosím a testuji až poté je uvedu na trh. Proto si za každým produktem 100% stojím. Jako jeden z velmi důležitých faktorů pro prvotřídní image fashion brandu beru často opomíjený packaging, na kterém bych chtěl

v průběhu rozvíjení značky stavět. Podle mě je krásné balení mnohdy stejně důležité jako samotný produkt.

IMG_1876_edited.jpg
švadlena foto čb.jpg
BACK střih.jpg

Všechny naše výrobky zpracováváme pečlivě ručně. Vyhýbáme se strojovému systému, protože věříme, že každý kus oblečení potřebuje osobní péči zlatých českých ručiček.

V módě mi je inspirací vše okolo mě. Od nejbližších přátel a rodiny až po přírodu, světové celebrity nebo lidi v MHD. Myslím, že inspiraci lze brát opravdu všude a to je na tom to nejkrásnější.

otakar podpis.png
IMG_6861%20%C4%8Db_edited.jpg